Podtatranská hasičská liga

V Šuňave excelovala Hranovnica

Aj počas letného dovolenkového obdobia súťažná aktivita dobrovoľných hasičov i hasičiek  okresu Poprad nepoľavuje. V Šuňave sa v nedeľu 10.7.2022  uskutočnila ďalšia súťaž 26. ročníka Podtatranskej hasičskej ligy za účasti  22  družstiev, ktoré súťažili v šiestich kategóriách o Putovné poháre starostu obce Šuňava.

Medzi mužmi časom 17,51 s zvíťazila Hranovnica. Na druhom mieste skončilo Spišské Bystré (24,95). Tretím miestom príjemne prekvapila Hôrka (42,75).

Aj u mužov nad 35 rokov bola najlepšia Hranovnica (19,89) pred Batizovcami (21,70) a Spišským  Štiavnikom (22,69).

Do tretice aj medzi ženami zvíťazila Hranovnica (23,32), druhá priečka pripadla Šuňave (28,18), bronz zasa Hôrke.

U žien nad 35 rokov prvé miesto Spišskému Bystrému (24,61) pred  Šuňavou (28,64) a Batizovcami (33,56).

Medzi dorastencami najlepšie výsledky zasa dosiahla Šuňava (20,91). Na 2. resp. 3. mieste skončila Vlkanová a Spišský Štiavnik s neukončenými útokmi. U dorasteniek prvá bola Šuňava (32,38).

Na záver súťaže sa predstavilo družstvo dobrovoľných hasičiek OSP (Ochotnicza straž požarna) Dziergowice z Poľskej republiky, ktoré si  za vykonaný požiarny útok s vodou vyslúžilo u prítomných zaslúžený potlesk.

Diplomy všetkým zúčastneným družstvám, ceny najlepším i šesť putovných pohárov víťazom v jednotlivých kategóriách  odovzdal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský a predseda ÚzO DPO SR Poprad a  DHZ Šuňava Ing. Ján Fridman.

Aj táto akcia prispela k rozvoju dobrovoľnej požiarnej ochrany a k posilneniu  bratských vzťahov medzi susednými hasičskými zbormi. Je tu záruka, že si navzájom pomôžu pri zdolávaní nežiadúcich udalostí najmä požiarov ako sa už viac krát stalo v minulosti.

Podtatranská hasičská liga pokračuje v nedeľu 24.7.2022 o 13.00 h v Gánovciach na futbalovom ihrisku, kde budú hasiči  i hasičky súťažiť o poháre starostu. O 9.00 sa tu predstavia družstvá žiakov v požiarnom útoku s vodou. Následne sa bude konať 4. súťaž 1. ročníka Tatranskej fajermanskej ligy so začiatkom o 11.00 hodine.

Pozývam  Vás v mene organizátorov na ďalšiu peknú akciu !