Majstrovstvá SR DH 2018 v behu na 100 m s prekážkami

Dátum:    20.10.2018
Čas:        o 9,00 hod
Tu si môžete stiahnuť pozvánku

Súťaž mladých hasičov „O pohár starostu obce Šuňava“

V Šuňave  sa uskutočnil už jedenásty ročník súťaže mladých hasičov o Pohár starostu obce  za účasti  33  družstiev z dobrovoľných hasičských zborov  a základných škôl, ktoré preukazovali pripravenosť v troch disciplínach hry PLAMEŇ - štafete 5 x 30 metrov s prekážkami, štafete hasičských dvojíc a uzlovej štafete.

Na slávnostnom nástupe starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský ocenil za vzornú reprezentáciu obce družstvo mladých hasičiek zo ZŠ DHZ Šuňava pod vedením trénera Jána Kallu   na medzinárodnej súťaži  konanej v júli tohto roku v poľskom Opole, kde obhájili tretie miesto.

Medzi  dvadsiatimi dvoma družstvami chlapcov bola  najlepšia Šuňava I         a obhájila minuloročné víťazstvo. Druhá skončila Tatranská Lomnica . Tretia priečka patrila Štrbe . Do prvej desiatky sa ešte nominovali : 4. Hranovnica , 5. Šuňava III, 6. Šuňava II, 7. Šuňava V, 8. Poprad, 9. Spišská Teplica, 10. Reľov .

Spomedzi jedenástich  kolektívov mladých hasičiek ani tento rok premožiteľa nenašla ZŠ – DHZ Šuňava I , zaslúžene po jedenásty raz po sebe zvíťazila . Potvrdili, že titul majsteriek SR v celoštátnom kole hry PLAMEŇ 2014 i tretie miesto v Európe   im právom patrí. Druhá skončila Šuňava VI. Bronzové medaile patrili Šuňave V. Poradie ďalších v prvej desiatke : 4. Šuňava II, 5. Vikartovce I, 6. Spišská Sobota , 7. Šuňava VII, 8. Batizovce, 9. Šuňava VIII, 10. Vikartovce.

V súťaži jednotlivcov medzi 32 chlapcami bol najlepší Tomáš Zajac pred Michalom Martonom a Petrom Mišianikom - všetci zo Šuňavy.   Medzi 29 dievčatami  bola prvá Tatiana Hanulová pred Vanesou Smikovou - obe  zo Šuňavy a Karolínou Juráčkovou  z Hranovnice.

Ocenenie najlepších družstiev i jednotlivcov vykonal starosta obce Šuňava Stanislav Kubaský .  Nezabudol ani na najmladších účastníkov súťaže, ktorými boli Eliška Haľachová z Vlkanovej a Marek Marton zo Šuňavy.

Zúčastnené kolektívy si podľa umiestnenia v tejto jedenástej tohtoročnej  súťaži pripísali ďalšie body do tabuľky 15.ročníka Podtatranskej olympiády mladých hasičov. Pred predposlednou  súťažou – Memoriálom Ing. Pavla Rumlera , ktorá sa uskutoční v sobotu 3.10.2015 v ZŠ s MŠ vo Veľkej o 9.30 hodine,  u chlapcov vedie  Šuňava I pred Šuňavou II a Šuňavou III.  U dievčat triumfuje Šuňava I pred Spišským Bystrým I a Šuňavou V.