Majstrovstvá SR DH 2018 v behu na 100 m s prekážkami

Dátum:    20.10.2018
Čas:        o 9,00 hod
Tu si môžete stiahnuť pozvánku

O pohár starostu obce Vernár

Rázovitá horská obec Vernár  - zaujímavá dedinka pod Vernárskym sedlom sa rozprestiera v chránenom prírodnom prostredí na rozhraní Národných parkov Slovenský raj a Nízke Tatry  na ich  východnom okraji na významnej spojnici medzi Spišom, Horehroním a Gemerom. Najväčší rozmach zaznamenala v 70. rokoch minulého storočia, keď tu žilo 1 200 obyvateľov, dnes je ich približne šesťsto. A z nich je vytvorený vyše  sedemdesiatčlenný aktívny dobrovoľný hasičský zbor, ktorého predsedom je Mikuláš Ondruš a veliteľom Vladimír Greňa. V prvú augustovú  nedeľu boli organizátorom už šestnásteho ročníka hasičskej súťaže o Putovný pohár starostu obce za účasti  23 družstiev mužov, žien i dorastu .

V hasičskom útoku  medzi mužmi najlepší čas dosiahli Kravany 16,49 s ( rekord súťaže  15,62 s Kravany dosiahli  v predminulom roku ). Spišské Bystré  skončilo druhé (17,80). Tretiu priečku obsadila Štôla (17,85 ).

V kategórii žien prvenstvo patrilo Spišskému Bystrému, dosiahlo čas 21,69 s.  Na druhom mieste sa umiestnila Liptovská Teplička (25,90). Z tretieho miesta sa radoval Hozelec (26,38).

Predstavili sa  i muži nad 35 rokov. Tu bol prvý Hozelec  časom 24,14 s. Striebro patrilo Spišskému Štvrtku (29,23) a bronz Batizovciam (29,69).

Po prvý krát v osobitných kategóriách súťažil hasičský dorast. U chlapcov bola najlepšia Spišská Sobota (16,80) pred Spišským Bystrým (18,53) a Štrbou (33,31). Medzi dievčatami zažiaril Spišský Štiavnik (22,95), Druhá skončila Hranovnica (24,20). Tretie miesto patrilo Vikartovciam (29,10).

V dvadsiatom prvom  ročníku Podtatranskej hasičskej ligy /PHL/ v priebežnom poradí medzi mužmi do 35 rokov vedie Štôla pred Liptovskou Tepličkou a Kravanmi. U žien  je  najlepšia Šuňava, druhá je Spišská Sobota  a tretia Liptovská Teplička. Body podľa umiestnenia v súťaži si pripísali i dorastenecké kolektívy. Medzi chlapcami vedie Spišský Štiavnik  pred Spišskou Sobotou a Štrbou. U dievčat kraľuje  Hranovnica pred Spišským Štiavnikom a Vikartovcami. Medzi mužmi nad 35 rokov sú najlepšie Batizovce, druhý je Hozelec a tretia Spišská Sobota.

Dobrovoľných hasičov i hasičky  čaká  ešte sedem súťaží, kde si môžu pripísať ďalšie body do tabuľky PHL. Najbližšia štrnásta súťaž bude v sobotu 8.augusta v Spišskom Bystrom. Štart prvého družstva je naplánovaný na 14.00 hodinu. O deň neskôr o 9.30 h sa stretnú v Spišskej Sobote. Aj tu budú súťažiť muži  do 35 a nad 35 rokov, ženy, dorastenci i dorastenky  o Spišskosobotský pohár.